האם אתה יודע היכן תבלה את הנצח?

 

עצור את האיש הראשון שנקרא לדרכך, ושאל אותו את השאלה הבאה: "האם אתה יודע היכן תבלה את הנצח?". רוב התשובות תהיינה:" אינני יודע!". למה אינך יודע אחי? האם אלוהים רוצה שאתה תישאר בחושך? האם אלוהים מונע מבני האדם לראות את האור? האם אתה יודע למה הרבה אנשים חיים כאשר הם כמו מתים? האם אתה יודע למה אנשים אוהבים את החושך יותר מאשר את האור? האנשים שאוהבים את החושך, דבר אלוהים אומר עליהם: "אֵל הָעוֹלָם הַזֶּה עִוֵּר אֶת שִׂכְלָם שֶׁל הַבִּלְתִּי מַאֲמִינִים לְבַל יִזְרַח עֲלֵיהֶם אוֹר הַבְּשׂוֹרָה שֶׁל כְּבוֹד הַמָּשִׁיחַ אֲשֶׁר הוּא צֶלֶם הָאֱלֹהִים" (האגרת השניה אל הקורינתיים ד:4). האם אתה רוצה להשאר תחת ההשפעה של אלוהי העולם הזה (השטן)? או האם אתה רוצה להשתחרר מעבדות השטן ועבדות החטא ומנהגים פסולים?

כי דבר אלוהים אומר: "לָכֵן אִם הַבֵּן מְשַׁחְרֵר אֶתְכֶם, בֶּאֱמֶת בְּנֵי חוֹרִין תִּהְיוּ" (הבשורה על פי יוחנן ח:38).השטן יכול לדמיין לך ויומר לך כי אתה ללא חטא, ואתה מושלם, ואתה טוב ביותר מההוא ומההיא. אך אל תתן לו להתעות אותך כי ספרי הקודש אומרים: "אִם נֹאמַר שֶׁאֵין בָּנוּ חֵטְא, מַתְעִים אָנוּ אֶת עַצְמֵנוּ וְהָאֱמֶת אֵינֶנָּה בָּנוּ" (האגרת הראשונה של יוחנן א:8). ואמרים גם כן: "כִּי הַכֹּל חָטְאוּ וּמְחֻסְּרֵי כְּבוֹד אֱלֹהִים הֵמָּה" (האגרת אל הרומיים ג:23), "כֻּלָּנוּ כַּצֹּאן תָּעִינוּ, אִישׁ לְדַרְכּוֹ פָּנִינוּ; וַיהוָה הִפְגִּיעַ בּוֹ, אֵת עֲוֹן כֻּלָּנוּ" (ישעיה נג:6). האדם הראשון מרד באלוהים וכך כולם מרדו גם כן, כי הם לא שמרו את מצוותיו כך שכולנו כצאן תועות וכל אחד מורד באלוהים בדרכו שלו. "לְפִיכָךְ, כְּשֵׁם שֶׁעַל־יְדֵי אָדָם אֶחָד בָּא הַחֵטְא לָעוֹלָם, וְעֵקֶב הַחֵטְא בָּא הַמָּוֶת, כָּךְ עָבַר הַמָּוֶת לְכָל בְּנֵי אָדָם מִשּׁוּם שֶׁכֻּלָּם חָטְאוּ" (האגרת אל הרומיים ה:12), אולם שכר החטא הוא מוות ובזה גם ההתנתקות מאלוהים.

החטא זורק אותך לאגם הבוער באש וגופרית, ואין לך מנוס ממנו. לפי דבר אלוהים שאומר: שהעשיר לאחר שמת, נשא את ראשו מהשאול מתוך הייסורים מתוך אש הגיהנום. (בבשורה על פי לוקס), "אֲבָל מוּגֵי הַלֵּב וְהַבִּלְתִּי מַאֲמִינִים, הַמְתֹעָבִים וְהַמְרַצְּחִים, הַזּוֹנִים וְהַמְכַשְּׁפִים, עוֹבְדֵי הָאֱלִילִים וְכָל הַמְשַׁקְּרִים - חֶלְקָם בָּאֲגַם הַבּוֹעֵר בְּאֵשׁ וְגָפְרִית אֲשֶׁר הוּא הַמָּוֶת הַשֵּׁנִי" (ההתגלות כא:8). אך, אחי היקר אתה מפציר בך לשמוח, כי הנה הבשורה המשמחת מצהירה לך כי ישנו דרך לישועה מאותו אגם בוער באש וגופרית המפחיד ומבעית ושגורם לאנשים למות מאימה.

האדון ישוע אמר: "אָמַר לוֹ יֵשׁוּעַ: "אֲנִי הַדֶּרֶךְ וְהָאֱמֶת וְהַחַיִּים. אֵין אִישׁ בָּא אֶל הָאָב אֶלָּא דַּרְכִּי" (הבשורה על פי יוחנן יד:6). האדון ישוע יכול לתת לך חיי נצח ולהושיע אותך מהאגם הבוער באש וגופרית. האמן באדון ישוע המשיח אשר מת על הצלב למענך. האדון ישוע אומר: "לָכֵן אָמַרְתִּי לָכֶם שֶׁתָּמוּתוּ בַּחֲטָאֵיכֶם; שֶׁכֵּן אִם אֵינְכֶם מַאֲמִינִים כִּי אֲנִי הוּא (המשיח), מוֹת תָּמוּתוּ בַּחֲטָאֵיכֶם" (הבשורה על פי יוחנן ח:24), "אֲבָל לְאֵלֶּה אֲשֶׁר קִבְּלוּ אוֹתוֹ, הַמַּאֲמִינִים בִּשְׁמוֹ, נָתַן תֹּקֶף לִהְיוֹת בָּנִים לֵאלֹהִים" (הבשורה על פי יוחנן א:12). והאדון ישוע אומר גם כן: "אָמַר לָהּ יֵשׁוּעַ: "אֲנִי הַתְּחִיָּה וְהַחַיִּים. הַמַּאֲמִין בִּי יִחְיֶה גַּם אִם יָמוּת. וְכָל מִי שֶׁחַי וּמַאֲמִין בִּי לֹא יָמוּת לְעוֹלָם. הַאִם מַאֲמִינָה אַתְּ בָּזֶה?" " (הבשורה על פי יוחנן יא:25, 26).

האם אתה בטוח שזכית בחיי נצח? אם אינך בטוח בזה עליך לחפש בספרי הקודש כדי שתוכל לדעת ולודא שאכן יש לך חיי נצח. המשיח אוהב אותך רבות ואינו רוצה שאתה תישאר בחושך אלא שתעבור מן החושך אל האור. "כִּי כֹּה אָהַב אֱלֹהִים אֶת הָעוֹלָם עַד כִּי נָתַן אֶת בְּנוֹ יְחִידוֹ לְמַעַן לֹא יֹאבַד כָּל הַמַּאֲמִין בּוֹ, אֶלָּא יִנְחַל חַיֵּי עוֹלָם" (הבשורה על פי יוחנן ג:16).

כאשר אלוהים אמר שאני אוהב אתך בן האדם, הוא לא עמד משולב ידים אך הוא נתן את בנו את יחידו, ואתה מה תתן למען האדון ישוע כאשר הוא אומר שהוא אוהב אותך. האם אתה מוכן לוותר על אהבתך לתאוות ותוכל לצלוב את התאוות השטניות שמחיות את החטא, ושתבקש מהאדון ישוע לבוא ולשכון בלבך. והוא כאשר יבוא לשכון בלבך הוא יגרש את השטן החוצה. האם תאמין באדון ישוע היום ותקבל אותו ללבך. היום זה יהיה יום הישועה שלך אחי.

האשון ישוע הוא אור העולם ובאשר האדון ישוע יהיה לא יהיה שם חושך, כפי שנאמר: "אָמַר לָהֶם יֵשׁוּעַ: "רַק עוֹד מְעַט־קָט הָאוֹר בְּקִרְבְּכֶם. הֱיוּ מִתְהַלְּכִים בְּעוֹד הָאוֹר מֵאִיר לָכֶם, פֶּן יַשִֹיגְכֶם הַחֹשֶׁךְ. הַמִּתְהַלֵּךְ בַּחֹשֶׁךְ אֵינוֹ יוֹדֵע אָנָה הוּא בָּא. בְּעוֹד הָאוֹר נִשְׁאָר עִמָּכֶם הַאֲמִינוּ בָּאוֹר, לְמַעַן תִּהְיוּ לִבְנֵי הָאוֹר."" (הבשורה על פי יוחנן יב: 35, 36).

 

האם אלוהים רוצה שהאדם ישאר בחושך? ודאי שלא!. אלוהים רוצה שכולם יבואו לאור ויאמינו באור כדי שיוכלו לדעת היכן ללכת, כי המהלך בחושך אינו יודע לאן מועדות פניו. אך מי שמאמין באור יעבור מהחושך אל האורף לכן האדון ישוע אמר האמינו באור כדי שתהיו בני אור. האם האמנת באדון ישוע המשיח שאמר: "אֲנִי אוֹר הָעוֹלָם"?

שאלתי פעם את ידידי: "האם אתה יודע היכן אתה הולך, לשמים או לגיהנום?", הוא השיב לי ואמר: "אינני יודע". אמרתי לו: "האם אתה מאמין באדון ישוע המשיח?", הוא אמר:"כן". אז אמרתי: "האם אתה מאמין שהאדון ישוע הוא אור העולם?". השיב באומרו: "אכן כן, אני מאמין". אמרתי:  "האם אתה מאמין שהאדון ישוע הוא מליץ היושר היחיד בין אלוהים ובני האדם?". אמר לי: "אבכן, ראה, אני מאמין שישנם הרבה מליצי יושר והרבה מתוכים". אמרתי: "לכן אתה עדיין נמצא בחושך, כי לא האמנת במה שהאדון ישוע המשיח אמר, וכן השליחים פטרוס ופאולוס. הרי האדון ישוע אמר: "אָמַר לוֹ יֵשׁוּעַ: "אֲנִי הַדֶּרֶךְ וְהָאֱמֶת וְהַחַיִּים. אֵין אִישׁ בָּא אֶל הָאָב אֶלָּא דַּרְכִּי" (הבשורה על פי יוחנן יד:6), והשליח פטרוס אמר: "וְאֵין יְשוּעָה בְּאַחֵר, כִּי אֵין שֵׁם אַחֵר נָתוּן לִבְנֵי אָדָם תַּחַת הַשָּׁמַיִם, וּבוֹ עָלֵינוּ לְהֵוָשֵׁע."" (מעשי השליחים ד:12), ופאולוס השליח אמר גם כן: "הֵן אֶחָד הָאֱלֹהִים, וְאֶחָד הַמְתַוֵּךְ בֵּין אֱלֹהִים לִבְנֵי אָדָם - הָאָדָם הַמָּשִׁיחַ יֵשׁוּעַ" (האגרת הראשונה אל טימותיאוס ב:5).

הדון ישוע דיבר בגלוי כי הוא הדרך היחידה אל האב ואיש לא יבוא אל האב בלתי באמצעות האדון ישוע המשיח, וכל מי מנסה להכנס לשמים באמצעות הנביאים והשליחים, דומה למי מנסה להכנס לבית דרך החלון. המשיח אמר ""אָמֵן אָמֵן אֲנִי אוֹמֵר לָכֶם, מִי שֶׁאֵינוֹ נִכְנָס אֶל מִכְלָא הַצֹּאן דֶּרֶךְ הַשַּׁעַר, אֶלָּא מְטַפֵּס בְּדֶרֶךְ אַחֶרֶת, גַּנָּב הוּא וְשׁוֹדֵד" (הבשורה על פי יוחנן י:1), וכן אמר: "הוֹסִיף יֵשׁוּעַ וְאָמַר: "אָמֵן אָמֵן אֲנִי אוֹמֵר לָכֶם, אֲנִי הוּא שַׁעַר הַצֹּאן" (הבשורה על פי יוחנן י:7), והמשיך ואמר: "אֲנִי הַשַּׁעַר. אִישׁ אִם יִכָּנֵס דַּרְכִּי - יִוָּשַׁע; הוּא יִכָּנֵס וְיֵצֵא וְיִמְצָא מִרְעֶה" (הבשורה על פי יוחנן י:9), ולאחר מכן המשיך ואמר: "צֹאנִי שׁוֹמְעוֹת אֶת קוֹלִי וַאֲנִי מַכִּיר אוֹתָן; הֵן הוֹלְכוֹת אַחֲרַי וַאֲנִי נוֹתֵן לָהֶן חַיֵּי עוֹלָם; וְלֹא תֹּאבַדְנָה לְעוֹלָם, אַף לֹא יַחֲטֹף אוֹתָן אִישׁ מִיָּדִי" (הבשורה על פי יוחנן י:27, 28).

האדון ישוע הצהיר בבירור כי הוא הדרך היחידה לשמים והוא השער היחיד לישועה והוא היחידי שיכול לתת חיי נצח, ואיש לא יכול לחטוף את נפשך מידיו כי הוא והאב אחד המה.פטרוס השליח אמר: "וְאֵין יְשוּעָה בְּאַחֵר, כִּי אֵין שֵׁם אַחֵר נָתוּן לִבְנֵי אָדָם תַּחַת הַשָּׁמַיִם, וּבוֹ עָלֵינוּ לְהֵוָשֵׁע."" (מעשי השליחים ד:12), וזאת מכיוון שפטרוס השליח אינו משקר, והוא היה נואם בדרשה שלו ואומר כי איש אינו יכול להושיע את בני האדם מלבד האדון ישוע המשיח, ואילו פטרוס יכל לעשות זאת ולהושיע את האנשים הוא אומר זאת בכנות ובגילוי. אולם הוא הצהיר באופן שאינו משתמע לשני דברים: "וְאֵין יְשוּעָה בְּאַחֵר, כִּי אֵין שֵׁם אַחֵר נָתוּן לִבְנֵי אָדָם תַּחַת הַשָּׁמַיִם, וּבוֹ עָלֵינוּ לְהֵוָשֵׁע" (מעשי השליחים ד:12).

אם אתה רוצה לעבור מהחושך אל האור האמן באדון ישוע המשיח שהוא בן האלוהים שמת על הצלב למענך, והאמן בדברו כי הוא היחיד שיכול להושיע אותך, ובוא אל האשון ישוע מאמין שהוא המתוך היחיד אל האב. וכאשר אתה תתפלל אל האדון ישוע ותאמר לו:

 

"השויעני האדון ישוע,

וסלח לי על חטאי,

ותן לי חיי נצח"

 

ואז יעביר אותך האדון ישוע מהחושך אל האור וישלח את רוח קודשו לשכון בלבך, ויאמר לך:

 

"לבטח אתה הולך לשמים

כי קיבלת את האדון ישוע

כמושיע היחיד

והוא נתן לך חיי נצח".

 

"אֲבָל לְאֵלֶּה אֲשֶׁר קִבְּלוּ אוֹתוֹ,

הַמַּאֲמִינִים בִּשְׁמוֹ,

נָתַן תֹּקֶף לִהְיוֹת בָּנִים לֵאלֹהִים"

(הבשורה על פי יוחנן א:12).

 

אם עברת מהחושך אל האור ואתה בטוח לגבי ישועתך, ורוח הקודש שוכן בלבך, והוא העיד לך כי אתה נושע, כתוב אלינו: