אבולוציה

EVOLUTION

מאת עאטף חמאדה

אם תורת האבולוציה אמיתית היא מדוע אין היא מתרחשת גם בימינו? ישנם כיום בעולם מיליוני קופים ומיליארדי בני אדם אולם בשום מקום אין אנו עדים למעבר אבולוציוני כלשהו ממין אחד למשנהו אם בעבר התפתחו קופים והפכו לבני אדם מדוע אין הם ממשיכים לעשות זאת גם כיום?

כל אדם המאמין בתיאוריית האבולוציה חייב להיות נבל, טיפש או מאותגר שכלית. המקרא אומר בספר תהילים יד:1, " אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ: 'אֵין אֱלֹהִים! '" (המלה המקראית "נבל" מציינת טיפש, ולאו דווקא "רשע", כמו בלשון ימינו). כל אדם משכיל, המכיר את מגוון צורות החיים המורכבות מאד של האדם, והמאמין בכל זאת שהאדם אינו אלא תוצאה של התפתחות מקרית וחסרת תכלית - מפגין בצורה בוטה ביותר את היותו מפגר בשכלו.

אם צירוף מקרים חסר התבונה הוא שברא את כל החיים על פני האדמה, מדוע אין בכוחם של כל אנשי המדע הללו לייצר במעבדותיהם אפילו תא חי אחד? האומנם יש לצירוף המקרים תבונה רבה יותר משיש לכל הפרופסורים באוניברסיטאות, שאינם מסוגלים ליצור באופן מלאכותי אפילו תא חי אחד? ומדוע אין תבונתם המשותפת של כל פרופסורי העלית יכולה לשנות אפילו תא חי ממין אחד לתא חי ממין אחר? יוכיחו נא הללו ולו את קיומה של חוליה אבולוציונית אחת על ידי הפיכת יצור חי אחד למשנהו! הסיבה לאי יכולתם להוכיח את האבולוציה היא שכל החיים נבראו על ידי האלוהים, ובני האדם אינם מסוגלים לברוא חיים. אותם פרופסורים עוצמים את עיניהם וטוענים שאין ביכולתו של איש לדעת אם אכן קיים אלוהים. אמנם כן; אם יודו הללו בקיומו של אלוהים, יהיה עליהם לחדול מחטאיהם. אולם הם אוהבים את החטא, ומכן ממשיכים הם לטמון את ראשיהם בחול כאותה בת היענה המיתולוגית, טוענים שהאלוהים אינו קיים, ושהעולם נוצר על ידי מפץ גדול, ושהחיים הופיעו במקרה והתפתחו לאיטם עד שהגיעו לדרגת אדם. לטענתם, נסתיימה האבולוציה במין האדם, ומעבר לו אין עוד פתח להתפתחות אבולוציונית כלשהי.

הללו טוענים שככל שמספר הכרומוזומים גבוה יותר, כל מפותח היצור החי יותר בסולם האבולוציוני. הבעיה מתעוררת כאשר קופצת לעומתם צפרדע ואומרת להם: "אני אינטליגנטית יותר ממין האדם!" האומנם התפתח האדם לצפרדע, שהיא בעלת שישים וארבעה כרומוזומים, בעוד שלאדם יש ארבעים וששה כרומוזומים בלבד?

איננו יכולים להוכיח את האבולוציה על ידי לימוד עצם קטנה אחת ובניית החוליה החסרה עליה בדמיוננו. כמו כן אין ביכולתנו להוכיח את האבולוציה על ידי השוואת מינים שונים בינם לבין עצמם ומציאת קווי דמיון מסויימים ביניהם. הדרך היחידה להוכחת תאוריית האבולוציה היא על ידי התחלת יצירתו של התא החי הראשון, ואז להתחיל לשנות אותו ולהפכו לתא של בעל חיים ממין אחר. אז יהיה עליך להתחיל להבין איזה ממיני בעלי החיים ניתן בכלל להפוך ליצור ממין אחר, עד שתבחן את כל שמונה מיליוני המינים השונים הקיימים בטבע; ואז יהיה עליך לחזור פעמים רבות על אותו הניסוי. ורק אם תוכל לעשות זאת הרי שתוכל להוכיח את ההיפותזה של האבולוציה, שבשלב זה איננה חורגת מתחום התיאוריה. אף לא אחד מבין כל שמונת מיליוני המינים הוכח עד כה באופן מדעי. כל מה שעשו מדעני האבולוציה עד כה היה גילוי חלקים מעצמות גולגולת או שן בודדת, ועל סמך אלה בדו להם בעל חיים פרימיטיבי מפרי דמיונם היצירתי, וציירו אותו בהתאם. ואז קבעו בקול גדול שהינה גילו את החוליה החסרה. אולם את התעלול הזה ניתן לחשוף בימינו על נקלה באמצעות בדיקות די אן איי פשוטות, וכל לזהות בדיוק נמרץ למי באמת שייכות העצמות האלה.

אם אכן מתפתחים קופים בהדרגה והופכים לבני אדם איזו ספרות כתבו הללו במשך שנות התפתחותם? איזו שפה דברו? מתי נכנסה רוח אלוהים בקופים הללו? האם יכולים קופים לתפוס בכלל את מושג האלוהים? תוכל לטעון, שישנם גם בני אדם רבים כיום אשר אינם מסוגלים לתפוס ולהבין את מושג האלוהים, אולם אם תשאל כל בן אדם בעולמנו אם לדעתו קיים אלוהים הוא יענה לך בחיוב או בשלילה. בין אם יענה לך ב"כן" או ב"לא" הוא יוכיח בכך שהבין את דבריך. גם אם יאמר לך מישהו שאין אלוהים הוא למעשה כבר הגדיר אותו, משום שהמקרא כבר אמר "אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ: 'אֵין אֱלֹהִים!" (תהלים יד:1). לפיכך, כל אדם המאמין בתיאוריית האבולוציה הנו - על סמך אותו הפסוק נבל, או טיפש, משום שהוא אומר לך בעצם: "אני טיפש משום שאינני מאמין בקיומו של אל בורא כל יכול, כי אם בתיאוריה האווילית של האבולוציה!"

האם נתקלת אי פעם בשני קופים המתווכחים ביניהם אם יש אלוהים או לא? האם ראית מימיך שתי גורילות הדנות בבעיותיו הפסיכולוגיות של האדם, או המתכננות איך לייצר מכונית, אנייה או מטוס?

מי, לדעתך, יוכל לומר לך מי אתה? אם אתה מאמין באלוהים הרי שאתה חכם ונבון, ואתה מאמין ש"בְּרֵאשִׁית בָּרָא אֱלֹהִים אֵת הַשָּׁמַיִם וְאֵת הָאָרֶץ" (בראשית א:1), וכן בכתוב האומר: "וַיִּבְרָא אֱלֹהִים אֶת-הַתַּנִּינִם הַגְּדֹלִים, וְאֵת כָּל-נֶפֶשׁ הַחַיָּה הָרֹמֶשֶׂת אֲשֶׁר שָׁרְצוּ הַמַּיִם לְמִינֵהֶם, וְאֵת כָּל-עוֹף כָּנָף לְמִינֵהוּ - וַיַּרְא אֱלֹהִים כִּי-טוֹב" (שם, שם 21). אם אתה מאמין באלוהים, הרי שתאמין גם בדבר האלוהים, אשר אמר: "וַיִּבְרָא אֱלֹהִים אֶת-הָאָדָם בְּצַלְמוֹ; בְּצֶלֶם אֱלֹהִים בָּרָא אֹתוֹ..." (שם, שם 26). כל בני האדם המסרבים לחזור בתשובה אומרים שהאלוהים אינו קיים, ועל מנת להוכיח את השקפת עולמם זו הם יענו לך בתיאוריות האבולוציה והמפץ הגדול. אינני אומר שהללו הן תיאוריות רק משום שלא הוכחו באורח מדעי, ההנחה ההיפותטית של האבולוציה זקוקה עדיין לשמונה מיליוני הוכחות על מנת להפוך לתיאוריה. אולם אנשי המדע טרם הצליחו עד היום להוכיח ולו אחת מכל שמונת מיליוני ההוכחות הדרושות. הנחת "המפץ הגדול" הפכה כבר מזמן להיות חוכא ואטלולא למדע האמיתי, משום שנוכח כמה קרני אור נכנסות מיהרו המדענים הללו להסיק כל מיני מסקנות הנוגדות תיאוריות מדעיות קיימות ומוכחות, שכבר עמדו במבחן הזמן. כשאנו בוחנים כל מיני התפוצצויות אין אנו מוצאים אפילו אחת מהן שהצליחה לברוא ולו אטום בודד אחד, בעוד שאלה הדוגלים בהנחת המפץ הגדול טוענים שהיקום כולו נוצר כתוצאה מהפיצוץ הקוסמי הזה.

אם היקום נע במהירות האור כתוצאה מהמפץ הגודל, הרי שהוא חייב להיות במרחק זהה לזה של מקור הפיצוץ.  מה התפוצץ בעצם כדי ליצור את היקום? אני אינני מאמין במפץ הגדול. המפץ האפשרי היחיד המוכר ברפואה הוא פקיעתו של עורק במוח. דבר קיומו של מפץ כלשהו, שבכוחו לברוא עולם ומלואו - הינו ההנחה המדעית המופרכת ביותר שנוצרה אי פעם במוחותיהם של בני אדם תבוניים.

מי יודע יותר: האלוהים או האדם? דבר האלוהים אמת הוא. ואם דבריו של האדם נוגדים את דבר האלוהים הרי שהאדם דובר שקר הוא. דבר האלוהים אומר: "וַיַּעַשׂ אֱלֹהִים אֶת-חַיַּת הָאָרֶץ לְמִינָהּ, וְאֶת-הַבְּהֵמָה לְמִינָהּ, וְאֵת כָּל-רֶמֶשׂ הָאֲדָמָה לְמִינֵהו;ּ וַיַּרְא אֱלֹהִים כִּי-טוֹב."(שם, שם 25). ואילו האבולוציה טוענת: "האלוהים לא ברא דבר. יד המקרה בלבד היא שיצרה את התא החי הראשוני, שממנו התפתחו כל צורות החיים האחרות הידועות בימינו". האם עליי להאמין לאותם מדענים הטוענים שהמקרה העיוור וחסר התבונה הוא שיצר את כל החיים הנמצאים עלי אדמות? איך קרה שצירוף המקרים הזה הפך תבוני ואינטליגנטי יותר מכל הפרופסורים וחכמי המדע במאה ויותר השנים האחרונות? אף לא אחד מאותם פרופסורים וחוקרי מדע לא הצליח עד היום הזה להרכיב ולו תא חי אחד. כל המדענים הללו אינם מסוגלים להבין אפילו חלק זעיר ממה שיצר כביכול המקרה העיוור הזה. תאי הגוף האנושי הנם מורכבים ומסובכים כל כך, שאנו יודעים על דבר קיומם של קיומם של כמאתיים אנזימים שונים בכל תא, אולם הרופאים אינם יודעים אפילו את המחצית מכל פעילויותיהם ותפקודיהם של האנזימים הללו. הם יודעים כבר שששים טריליוני התאים המרכיבים את הגוף האנושי פועלים כבלוטות המייצרות איקוסנואידים "טובים" או "רעים". אולם הם אינם יודע כלל כמה איקוסנואידים כאלה יש בכלל ומהי דרך פעולתם.

אם המידע האצור בכל תא גוף אנושי היה מועלה על הכתב, וכל הספרים האלה היו נערמים זה על גבי זה, היתה הערמה הזאת מגיעה עד לירח. זכור נא שבכל גוף אנושי ישנם כשישים טריליוני תאים איך יכול מקרה עיוור וחסר תבונה ליצור יצור אנושי כזה, שפרופסורים בכל העולם יקדישו לו מיליוני שנות לימוד ומחקר ובכל זאת לא יצליחו לעמוד על סוד החיים ולפענחו. הם אינם מסוגלים להבין את הנס האלוהי הגדול, שהוא המין האנושי. זכור נא שקיימים כשמונה מיליוני מינים, ושאפילו כל הפרופסורים יחדיו אינם מסוגלים לנקוב בשמותיהם של כל המינים הללו, שלא לדבר על שינוי מין אחד למשנהו.

יש אומרים ששינוי מין מסוים למין אחר הינו תליך העלול להמשך מיליוני שנים רבות. אי לכך יהיה עליך להמתין מיליוני שנים עד אשר תוכל להכריז שההיפותזה שלך אכן הפכה לתיאוריה. אם תיאוריית האבולוציה צודקת היא ויש לנו באמת שמונה מיליוני מינים, הרי שהאבולוציה התרחשה על פני תקופה של שמונה טריליוני שנים (8,000,000,000,000 שנה). זכור נא שהחיים עלי אדמות אינם יכולים להתקיים ללא השמש; לפיכך חייבת גם השמש להיות עתיקה. השמש מאבדת ממשקלה 4.2 מיליוני טונות בכל שנייה. כלומר, בכל שנה צריכה היא לאבד 130.6 טריליוני טונות. השמש צריכה היתה לאבד אפוא 1,044.8 ספטילוני טונות ב-8 טריליוני שנים, כלומר 1.04488 כפול עשר בחזקה עשרים ושבע. אולם כל המסה של השמש היא "רק" 1.9 כפול 10 בחזקה 27, במלים אחרות, אם צודקים המצדדים בתיאוריית האבולוציה הרי שהשמש היתה אמורה להיות כפליים ויותר מנפחה היום. התוכל להאמין למדענים הללו? עד כמה שזה תלוי בי אינני יכול להאמין להם פשוט משום שאני מאמין באלוהים. אני יכול להאמין במה שיש לאל ידם להוכיח לי בתנאי מעבדה, אבל לא בדרך שבה מנסים הם להסביר לי את שאינו ניתן להוכחה.

המדענים טרם הסכימו בינם לבין עצמם אם האבולוציה היתה ספונטנית או הדרגתית. אם יטענו שהיא ספונטנית אזי יהיה עלינו לצפות לראות קוף ההופך באופן ספונטני לאדם. אחרים טוענים שהשינוי הוא הדרגתי. היכן הם אפוא המאובנים המוכיחים שהקוף אכן השתנה בהדרגה ונעשה יותר ויותר תבוני עד אשר הגיע בשכלו לרמת התבונה האנושית?

במי משטים מדעני האבולוציה? אני מבקש מהם להוכיח לי את האבולוציה על ידי שינויו של מין אחד והפיכתו למשנהו, או לשמור על שתיקה. המדענים האלה עיוורים הם, והם מוליכים עיוורים אחרים אל אגם האש הנצחי. הם אומרים "אין אלוהים", שהבריאה לא התרחשה מעולם ושהאמת היא עם תיאוריית האבולוציה.

הדרך הנכונה לפתרון בעיית האבולוציה היא לגבי אלה המאמינים באלוהים להאמין במה שהאלוהים אמר בדברו. כל מה שנוכל להוכיח ממה שהאלוהים אמר - ייהפך בסופו של דבר למדע. אם לא נוכל להוכיח את דבר האלוהים באופן מדעי הרי שאנחנו מניחים לכל אדם להאמין או לכפור כרצונו. האבולוציה היא פרי מחשבה אנושית ולא אלוהית. כשאדם מביע בפניי את דעתו, עליו להיות מסוגל להוכיח לי את טענתו על מנת שזו תהפוך להיות מדעית. מיליוני ספרים ומאמרים נכתבו על נושא האבולוציה, אולם הוא לא הוכח מעולם על ידי מעבר אבולוציוני ממין אחד למשנהו או על ידי יצירת תא חי אחד. כשיוכיחו המדענים את מהימנות התיאוריה הזאת על ידי יצירה חוזרת ונשנית של תא חי, או כאשר יצליחו פעמים רבות להפוך מין אחד למין אחר אזי תהפוך הנחת האבולוציה להיות תיאוריה מוכחת.

אנחנו איננו מאמינים בעובדות מדעיות מוכחות. אנחנו לומדים ויודעים אותן. לגבי אותם האנשים שלא למדו מדעים, יכולים אנו לערוך את הניסוי לנגד עיניהם, ואז הם ידעו את העובדות האלה לאשורן. "להאמין" פירושו לקבל כאמת טיעונים שאינם בני הוכחה באמצעים מדעיים. איש אינו יכול העיד ממקור ראשון על הדרך שבו נברא עולמנו. האלוהים אמר במקרא: "בְּרֵאשִׁית בָּרָא אֱלֹהִים אֵת הַשָּׁמַיִם וְאֵת הָאָרֶץ" (בראשית א:1). איש אינו יכול להוכיח הצהרה זו באורח מדעי. אנחנו יכולים רק להאמין באלוהים או לא להאמין בו. יש לנו החופש להאמין להכרזה הזאת או לא להאמין לה. מה שאלוהים אמר אינו מוגדר אמנם כמדע, אולם הוא נכון עד כדי כך שאינו טעון הוכחה מדעית כלל.

אולם כשאנו מגיעים להיפותזה של האבולוציה, זוהי כבר הנחה מדעית. או שיש לאל ידנו להוכיח אותה, או שאיננו יכולים לעשות זאת בטענה שתידרשנה מיליוני שנים על מנת להוכיחה. המדענים אומרים, שמכיוון שדרושות מיליוני שנים על מנת להוכיח את האבולוציה הרי שעלינו לאלץ אותך להאמין בה. האם אנו חיים בימי הביניים האפלים?

מכאן שהנחת האבולוציה חייבת להישאר בגדר הנחה היפותטית בלבד עד אשר תוכח מדעית. כאשר יוכלו המדענים להוכיח את כל שמונת מיליוני ההוכחות הדרושות רק אז יוכלו לומר ללא כל צל של ספק, שהאבולוציה הפכה לתיאוריה מוכחת.

כאדם המאמין באלוהים, יודע אני שניסויים המוכיחים תיאוריות מדעיות יניבו את אותן התוצאות בכל פעם שייערכו. המדע אינו בנוי על דמיונות והשוואות או על עצמותיהם היבשות של יצורים מתים. כל אלה עשויים לתת לנו רמזים בלבד, אולם עדיין נותר לנו להוכיח כל מה שנאמר עליהם. כשהמדענים מוצאים עצם, רוצים הם שאנו נאמין להנחת האבולוציה עוד לפני שיעלה בידם להוכיח דבר כלשהו. אבל מציאתה של עצם עדיין איננה מוכיחה את האבולוציה. הפוך קוף לחוליה חסרה או לבן אדם ואז תוכיח שיש אמת באבולוציה. הסיבה האמיתית שבגללה בוחרים המדענים להאמין בהיפותזת האבולוציה היא משום שברצונם לכפור בקיומו של האלוהים. הם בוחרים שלא להאמין באלוהים כי אם באדם בלבד. אולם אנו כבר יודעים מה שהמדע מוכיח, ואין לנו צורך להאמין בכך. כשאלוהים מדבר אנחנו מאמינים, ולכן איננו חייבים להוכיח מה שאלוהים אומר. המדע הינו ידע המבוסס על הוכחות חוזרות ונשנות שביכולתנו לצפות בהן במו עינינו. אני אישית מאמין בהשראתם המילולית של כתבי הקודש, ואינני מציב לפני האלוהים שאלות בנושא הזה. לא אוכל לכפות עליך להאמין; עליך לבחור בעצמך אם להאמין או לא.

איך נוכל להוכיח את היפותזת המפץ הגדול? לשם הוכחת היפותזת המפץ הגדול עלינו להוכיח את הזמן שבו התרחש המפץ הזה, עלינו להראות היכן בדיוק היתה נקודת ההתפוצצות של המפץ הגדול הזה ושכל החומרים המרכיבים את העולם הזה הינם במרחק שווה מנקודה זו, ואז חייבים אנו להוכיח שהעולם נע במהירות בכיוון המנוגד לנקודת ההתפוצצות הזאת. כמו כן שומה עלינו להוכיח שבכוחה של ההתפוצצות לברוא את העולם במקום להרוס אותו. לאחר מכן צריכים אנו להפריך את תיאוריות התרמודינמיקה ולהוכיח שבהתפוצצויות מסוימות ניתן בכלל לברוא חומר. משום כך לא קל להוכיח שהמפץ הגדול אכן יצר את היקום. קראתי פעם מאמר שנכתב על ידי מדען יפאני ושבו הפריך את תיאוריית המפץ הגדול. רק אחת משתי התיאוריות הבאות יכולה להיות אמת: תיאוריית המפץ הגדול או התיאוריה התרמודינמית. הייתי רוצה לראות את המדען המכובד מקבל את תיאוריית המפץ הגדול. לגבי דידי, תיאורית המפץ הגדול איננה תיאוריה, כי אם הנחה היפותטית בלבד.

מספר רב של מדענים כותבים ספרים המפריכים את היפותזת האבולוציה, אולם איש מבין המדענים האתיאיסטיים אינו שומע להם. המדענים הכופרים האלה אינם רוצים להאמין באלוהים או בבריאה. הם חפצים ביקום שהתהווה באמצעות מפץ גדול וחיים אשר התהוו בדרך המקרה העיוור. במלים אחרות, הם רוצים עולם אשר הופיע יש מאיין ושלא נוצר על ידי גורם תבוני כלשהו. לגביהם, האדם הופיע משום מקום ופניו אינם מועדים לשום מקום. ותוראה זו תשנה את אורח חשיבתם ותשחרר אותם כך סבורים הם מן הצורך להתעמת עם הגורל הנצחי המר הצפוי להם ביום הדין.