דינוזאורים

DINOSAUR

 

מתי אכלסו הדינוזאורים את כדור הארץ?

מאת עאטף חמאדה

חוקרי המדע נחלקו בדעותיהם באשר לדינוזאורים. ישנם המאמינים שהדינוזאורים אכלסו את כדור הארץ לפני 250 מיליוני שנים. אחרים סבורים שהם חיו לפני כ-10 מיליון שנים, ושוב אחרים מחזיקים בגרסה שלפיה הם חיו לפני כששת אלפי שנים בלבד. כאשר הייתי עדיין סטודנט באוניברסיטה, למדתי את התיאוריה שלפיה חיו הדינוזאורים לפני כמה עשרות מיליוני שנים, כאשר כדור הארץ היה כבן 50 מיליוני שנים, להערכת אנשי המדע.

לימוד הנושא הזה דורש מאתנו להבין איך נוצר פחמן-14 וכיצד הוא מתפרק. פחמן-14 נוצר כאשר קרינה מהשמש המתנגשת באטומים של חנקן-14 באטמוספירה ויוצרת קרניים קוסמיות משניות בצורת נויטרונים. כאשר מתנגשים הנויטרונים עם חנקן-14 הם יוצרים אטומים של פחמן-14.

פחמן-14 נוצר מחנקן-14 באטמוספירה העליונה של כדור הארץ. קרינה מהשמש מתנגשת עם אטומים באטמוספירה. ההתנגשות הזאת יוצרת קרניים קוסמיות משניות בצורת נויטרונים אנרגטיים. כאשר הנויטרונים הללו מתנגשים בחנקן-14 באטמוספירה, יכול פחמן-14 להיווצר. יסוד החנקן מכיל בדרך כלל שבעה פרוטונים, שבעה נויטרונים וחנקן-14. כשהוא מתנגש עם נויטרונים נושאי אנרגיה הופך הוא לפחמן-14, שבו שישה פרוטונים ושמונה נויטרונים, והוא פולט אטום של מימן שבו פרוטון אחד ואפס נויטרונים.

פחמן-14 הינו איזוטופ של פחמן והיחס שבין פחמן-14 ו-חמן-12 הוא כאחד לטריליון, והיחס הזה אינו קבוע. פחמן-14 עשוי להתחבר עם חמצן וליצור פחמן דו חמצני (2CO), היכול בסופו של דבר לחדור לתוך הגוף האנושי.

כשצמח או בעל חיים מת, הוא מפסיק לקלוט פחמן-14 חדש. אולם הפחמן-14 שכבר נמצא בתוך הגוף ממשיך להירקב ולהתפרק בשיעור קבוע. מכאן שכמות הפחמן-14 הולכת למעשה ופוחתת בשיעור שניתן לצפותו מראש,  בעוד שכמות הפחמן-12 נשארת קבועה. על ידי חישוב היחס שבין פחמן-14 ופחמן-12 בחפץ מעשה ידי אדם ובין אותו היחס ביניהם בגוף החי, יכולים המדענים לקבוע את גילו של האורגניזם.

המדענים הגו תיאוריות רבות מאז ימיו של צ'ארלס דארווין. למשל, כמאה וחמישים אנשי מדע מקליפורניה גילו שלא התקיימו חיים על פני האדמה לפני ששת אלפים שנה. אחת ההוכחות לתיאוריה הזאת נמצאה תוך כדי לימוד המשקעים שנמצאו בלשונות הים של העולם.  הם הסיקו מהם שנהרות העולם אינם עתיקים יותר מששת אלפי שנה. אחרי לימוד מעמיק של פחמן-14, שהוא חומר רדיואקטיבי שנוצר כאשר קרני X שנפלטים מהשמש עוברים דרך שכבת האוזון, נתגלה שכמות הפחמן-14 באטמוספירה עולה ככל שמספר התגובות האטומיות בשמש, שגורמת לפליטת אלומת קרני X  המגדילה את כמות החנקן ההופך לפחמן-14. קיים גורם נוסף המשפיע על שיעור הפחמן-14 בעולם, ומדובר בעובייה של היונוספרה, המונעת מהקרניים המזיקות הנפלטות מהשמש וממקורות אחרים להגיע אל כדור הארץ. אם היינו אמונים על לימוד התנ"ך, יכולנו למצוא תשובות לכל השאלות המביכות את אנשי המדע, ושעליהן מתקשים הם למצוא הסברים המניחים את הדעת.

בספר בראשית פרק א' ופסוקים 10-6 כתוב: "וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים: 'יְהִי רָקִיעַ בְּתוֹךְ הַמָּיִם, וִיהִי מַבְדִּיל בֵּין מַיִם לָמָיִם!' וַיַּעַשׂ אֱלֹהִים אֶת-הָרָקִיעַ, וַיַּבְדֵּל בֵּין הַמַּיִם אֲשֶׁר מִתַּחַת לָרָקִיעַ וּבֵין הַמַּיִם אֲשֶׁר מֵעַל לָרָקִיעַ; וַיְהִי-כֵן. וַיִּקְרָא אֱלֹהִים לָרָקִיעַ 'שָׁמָיִם'; וַיְהִי-עֶרֶב וַיְהִי-בֹקֶר - יוֹם שֵׁנִי׃ וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים: 'יִקָּווּ הַמַּיִם מִתַּחַת הַשָּׁמַיִם אֶל-מָקוֹם אֶחָד, וְתֵרָאֶה הַיַּבָּשָׁה!' וַיְהִי-כֵן. וַיִּקְרָא אֱלֹהִים לַיַּבָּשָׁה 'אֶרֶץ', וּלְמִקְוֵה הַמַּיִם - קָרָא 'יַמִּים'; וַיַּרְא אֱלֹהִים כִּי-טוֹב." המלים האלה, המופיעות במקרא, אומרות לנו שבעבר היו מים מסביב לכדור הארץ, כאשר ים של מים עטף את הארץ מסביב, ושכבת מים היתה גם בשמים, שקרני ה-X לא יכלו לחדור דרכה. שכבת המים הזאת מנעה את יצירת הפחמן-14. היעדר פחמן-14 באטמוספירה פירושו שהאלמנט הרדיואקטיבי הזה לא הגיע אל כדור הארץ ואל הצמחים ובעלי החיים שהיו קיימים באותה התקופה. מכאן שכל בעלי החיים, שמדעני ימינו טוענים שגילם מגיע מיליוני שנים - הנם למעשה בני כמה אלפי שנים בלבד. בעלי החיים האלה נבראו לפני המבול, משום שעם בוא המבול קרסה שכבת המים שאפפה את כדור הארץ. "בִּשְׁנַת שֵׁשׁ-מֵאוֹת שָׁנָה לְחַיֵּי-נֹחַ, בַּחֹדֶשׁ הַשֵּׁנִי, בְּשִׁבְעָה-עָשָׂר יוֹם לַחֹדֶשׁ - בַּיּוֹם הַזֶּה נִבְקְעוּ כָּל-מַעְיְנֹת תְּהוֹם רַבָּה, וַאֲרֻבֹּת הַשָּׁמַיִם נִפְתָּחוּ." (בראשית ז:11). כשזה קרה התחיל פחמן-14 להיווצר באטמוספירה ולנשור לאדמה, ומכאן להגיע אל הצמחים, אל בעלי החיים ואל בני האדם. בדיקת בעלי חיים שחיו לפני המבול מגלה שהם חופשיים לחלוטין מאותו גורם רדיואקטיבי הנקרא פחמן-14. אותם המדענים הטוענים שגילם המשוער של אותם בעלי החיים מגיע למיליוני שנים חושבים כך משום שהם סבורים שפחמן-14 היה קיים בעולם מאז היווצר כדור הארץ, שהוא חלק ממבנה העצמות, ושנדרשות מיליוני שנים להפיכת פחמן-14 לפחמן-12. אולם, אם אנו מאמינים לדברי המקרא, אנו יודעים ששכבת המים שעטפה את כדור הארץ לפני המבול מנעה את היווצרותו של פחמן-14, והיעדרו של החומר הזה מפריך את התיאוריה שלפיה עולה גילם של בעלי החיים למיליוני שנים. דבר האלוהים הכתוב מפריך באותה המידה את כל התיאוריות הבלתי מוכחות האחרות. המקרא אומר לנו מתי נבראו הדינוזאורים ומתי שהם נכחדו. למה לא נפנה, אם כן, אל המקרא?

בספר בראשית א:21 נאמר: "וַיִּבְרָא אֱלֹהִים אֶת-הַתַּנִּינִם הַגְּדֹלִים וְאֵת כָּל-נֶפֶשׁ הַחַיָּה הָרֹמֶשֶׂת אֲשֶׁר שָׁרְצוּ הַמַּיִם לְמִינֵהֶם וְאֵת כָּל-עוֹף כָּנָף לְמִינֵהוּ וַיַּרְא אֱלֹהִים כִּי-טוֹב." אותם "הַתַּנִּינִם הַגְּדֹלִים" אינם אלא דרקוני ענק או מפלצות ימיות גדולות, המזכירות ללא ספק את הדינוזאורים. משום שבאותה התקופה היו כל בעלי החיים, וזה כולל את הציפורים, את הטורפים הגדולים ואת בני האדם, צמחוניים אוכלי עשב ניזונו גם הדינוזאורים ממזון צמחי בלבד. אף לא אחת מכל החיות הללו בין אם גדולות הן או קטנות היתה טורפת. האלוהים ציווה על נוח להביא אל התיבה את כל מיני בעלי החיים השונים, לבד מאותם בעלי החיים הענקיים קרי הדינוזאורים. עם המבול נכחדו כל הדינוזאורים היבשתיים האלה במים, ורק הדגים ושאר בעלי החיים הימיים המתקיימים באורח הטבע במים כמו הלווייתנים - הצליחו לשרוד והמשיכו לנדוד במרחבי האוקיאנוסים.  האלוהים ברא את הדינוזאורים הללו פחות או יותר בשנת 4000 לפני הספירה, כלומר, לפני כ-6000 שנה, והם נכחדו לחלוטין רק 1656 שנים אחרי הבריאה. כלומר, הם נכחדו בימיו של נוח, או לפני 4,354 שנים בקירוב. האדם איננו מסוגל לתפוס אמיתות אלוהיות, ולכן הוא מוסיף לגשש באפלה בבקשו לגלות את סודות היקום. למה שלא יפנה אל בורא העולם, המצהיר שהוא ברא את המלאכים, את בני האדם, את בעלי החיים ואת הצמחים? האלוהים, אשר ברא את הכל, רוצה להפוך אותנו לבריות חדשות: "לָכֵן, מִי שֶׁהוּא בַמָּשִׁיחַ - בְּרִיָּה חֲדָשָׁה הוּא; הָרִאשֹׁנוֹת עָבָרוּ, הִנֵּה הַכֹּל נַעֲשׂוּ חֲדָשׁוֹת!"  הוא חפץ לברוא בנו לב חדש: "לֵב טָהוֹר בְּרָא-לִי, אֱלֹהִים, וְרוּחַ נָכוֹן חַדֵּשׁ בְּקִרְבִּי!" אתה יכול להיות בריאה חדשה כבר כאן ועכשיו, אם אך תאמין שאתה חוטא הראוי רק לגיהינום נצחי , אם תבוא אל ישוע המשיח ותפנה אליו בתפילה: "אדוני, אני חוטא; סלח נא לחטאיי, רחץ אותי בדמך הטהור אשר נשפך למעני על הצלב. בוא אל ליבי ובהפוך אותי לברייה חדשה. אני מבקש זאת בשמו של ישוע המשיח, אמן!"

            אם כבר קיבלת את ישועת האלוהים בדם ישוע המשיח אם אתה יודע שחטאיך נסלחו ושקיבלת חיי עולם כתוב נא אלינו.